X
Tel. +48 91 434 21 46 infopoland@bluecollar.dk

BlueCollar JobSupply Energetykow 3/4, pok. 418 PL70-952 Szczecin Poland

Laminiarz

Laminiarz wbrew pierwszym skojarzeniom nie zajmuje się laminowaniem szkolnych czy biurowych dokumentów. To specjalista poszukiwany na rynku pracy, który wykonuje bardzo specyficzny zawód. Jeśli więc posiadasz doświadczenie na podobnym stanowisku, możesz się pochwalić certyfikatem na farby epoksydowe oraz znajomością języka angielskiego zgłoś się do nas i zacznij pracować za granicą.

Zawód mało znany, choć często poszukiwany na rynku pracy

Jeśli zdecydujesz się na pracę w Danii na stanowisku laminiarza będziesz odpowiadał za to, by powierzchnia danego przedmiotu stała się odporna na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych i chemicznych. W tej profesji zwykle pojawia się wymóg ukończenia szkoły średniej technicznej bądź wyższej z zakresu technologii tworzyw sztucznych, jednakże nie jest to wymóg konieczny. Niektóre bowiem firmy, chcące zatrudnić laminiarzy organizują własne szkolenia, dostosowane do specyfiki pracy na danym stanowisku.

Pracując za granicą  jako laminiarz do Twoich obowiązków będzie należało produkowanie łopat do turbin wiatrowych. Zajmiesz się więc cięciem i nakładaniem włókna szklanego. Będziesz woskować formy i nakładać na nie żelkot oraz przygotowywać odlewy. Twoje zadania będą polegały również na szlifowaniu i malowaniu elementów. W tym zawodzie ważna jest więc precyzja i samodzielność.

To praca fizyczna, ważne jest więc, być mógł poszczycić się dobrym zdrowiem. Co ciekawe i warte podkreślenia zatrudnienie w tym zawodzie znajdują również kobiety.

Interesująca oferta pracy za granicą

Niewątpliwą zaletą  pracy w Danii na stanowisku laminiarza jest wysokie wynagrodzenie. Decydując się na wyjazd za granicę możesz być pewien, że zostaniesz zatrudniony bezpośrednio u pracodawcy, na podstawie duńskiej umowy o pracę.  Swoją pracę będziesz wykonywał ok. 50 godzin tygodniowo, w systemie rotacyjnym 3/1.

Pracując w Danii otrzymasz atrakcyjną stawkę godzinową, dodatki zmianowe oraz świąteczne. Dostaniesz również dodatek wakacyjny – tzw. Feriepenge. Twoja pensja będzie wypłacana co dwa tygodnie, co ułatwi Ci planowanie i zarządzanie budżetem.

Laminiarz

Oferty pracy dla Laminiarz

Jak zdobyć pracę w Danii jako Laminiarz

1

Wypełnienie formularza aplikacyjnego.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy, o pracę w Danii jako Laminiarz, załącz swoje CV.

right
2

Rozmowa telefoniczna.

Przedstawimy Ci szczegóły oferty oraz zweryfikujemy Twoje kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie w zawodzie: Laminiarz.

right
3

Weryfikacja dodatkowych wymagań.

W zależności od wymagań oferty, zweryfikujemy dodatkowe umiejętności zależne od zawodu: Laminiarz.

right
4

Akceptacja i podpisanie umowy.

Po akceptacji kandydatury dostaniesz wszelkie niezbędne dokumenty dotyczące zatrudnienia na stanowisku Laminiarz, numery kontaktowe oraz organizację wyjazdu do pracy Do Danii.

To duńska umowa o wykonywanie pracy. Gwarantujemy Ci także identyczne wynagrodzenie i warunki wykonywanej pracy, jakie mają pracownicy zatrudnieni dokładnie w firmie duńskiej. Pierwsza umowa pracy w Danii jako Laminiarz jest terminowa ale jest alternatywa podjęcia dłuższej pracy.
Stawki w Danii w zawodzie Laminiarz podawane są brutto, zatem nie jesteśmy w stanie dać odpowiedzi na to pytanie. Wynika to ze wieloaspektowego prawa skarbowego. Kwota podatkowa przy zatrudnieniu w Danii jest ustalana indywidualnie , w porównaniu do poszczególnych warunków zatrudnionego (stan obywatelski , odległość od miejsca zatrudnienia do miejsca stałego pobytu w tym państwie itp.)
W kanonie Bluecollar Jobsupply jest zapewnienie pomocy przy organizacji zakwaterowania na czas zatrudnienia w Danii jako Laminiarz, które położone jest max. 25 km od miejsca zakładu pracy. Pokoje są przeważnie jedno i dwuosobowe z dostępem do Wi - fi. Zważywszy na normy tyczące się pandemii, należy wziąć ze sobą również pościel i ręczniki.
Dopomagamy w zorganizowaniu transportu do Danii i z miejsca zamieszkania podczas pracy jako Laminiarz do firmy.
Wszystko zależy od propozycji pracy i jej warunków. W przypadku użytkowanie własnego auta podczas zatrudnienia w Danii jako Laminiarz możesz liczyć na rekompensatę pieniężną .
W większości korporacji wykonują pracę polscy pracownicy, tymczasem zatrudnieni są także rezydenci innych krajów, m.in..: Danii Ukrainy, Rosji.
Zjazdy do kraju zależą od tego czy jest to zatrudnienie w układzie rotacyjnym. O ile nie, to pierwszy zjazd ma miejsce po 6 tygodniach, chyba żeby na etapie naboru pozostało ogłoszone zapotrzebowanie na wcześniejsze dni wolne.
Wiele zależy od oferty pracy w Danii, na którą aplikujesz . Niektóre oferty pracy nie wymagają znajomości języka angielskiego, tymczasem doskonale, ażeby w teamie była chociaż jedna osoba zatrudniona z wyszlifowanym językiem angielskim.
Nadgodziny mogą wystąpić podczas pracy za granicą jednak nie gwarantujemy ich liczby.
Wynagrodzenie wypłacane jest co dwa tygodnie zgodnie z umową duńską, którą podpisujesz przy zatrudnieniu za granicą.
Po uzyskaniu numeru Cpr i zdobyciu karty podatkowej. W tym czasie otrzymujesz {zaliczki. Kompletne wynagrodzenie za przepracowane okresy na stanowisku Laminiarz, w których wypłacana była przedpłata, otrzymasz przy pierwszej pensji od pozyskania karty podatkowej|. Honorarium to zostanie pomniejszone o kwotę wcześniej zdobytych przedpłat.
Wszystko zależy od propozycji zatrudnienia i rozciągłości umowy. Wszystkie narzędzia przydatne do wykonywania zawodu na wyznaczonym stanowisku są zapewnione .
Każdy pracownik jest ubezpieczony od początku pracy i może ubezpieczyć też swoich najbliższych.
Oprócz uposażenia, które jest Ci wypłacane, dostajesz także 12.5% tej sumy w formie pieniędzy przydzielonych na urlop (Feriepenge). Nadto na Twoim koncie jest odkładane 5% Twoich poborów jako tzw. dodatek za prace w dni świąteczne i dni niepracujące .
Absencje w zawodzie trzeba zawiadamiać pod numerem alarmowym przekazanym w umowie. Telefon jest aktywny 24h na dobę . Zgłoszenia należy dokonać jedynie poprzez konsultację telefoniczną, inne formy nie są tolerowane. Chorobę należy zgłosić najpóźniej pierwszego dnia absencji co 1 godzinę przed planowanym zapoczątkowaniem pracy za granicą na stanowisku Laminiarz.
Jeśli przybywasz do Danii po raz pierwszy i pobyt nie jest dłuższy niż 185 dni, możesz użyć pojazdu rejestrowanego poza Danią. Jeżeli pobyt przekracza 185 dni wtedy należy wypisać wniosek o wydanie pozwolenia na poruszanie się autem na zagranicznych rejestracjach w Danii. Wypełniony wniosek , wspólnie z opłatą 400 Dkk, kopią kontraktu i kopią dowodu rejestracyjnego należy wysłać do Skat. Pozwolenie przyznawane jest osobom , które przebywają w Danii jako student bądź w pracy| na jakiś okres.